Akcesoria dodatkowe

Ochraniacze piętek do butów explora

Elementy z tworzywa, które stabilizują buty oraz chronią piętki przed otarciami. Dostępne w kilku opcjach kolorystycznych: niebieskie, czarne, zielone (limonka) i czerwone. Jeden ochraniacz jest zawsze wliczony w cenę każdego buta. Można je kupić także osobno, jako części wymienne. Cena: 42 zł/szt.

Dodatkowe nity do butów Explora

16-elementowy zestaw nitów i śrubek do butów Explora. W cenę wliczony jest również klucz do regulacji. Cena: 66 zł/komplet.

Wymienne paski mocujące do butów Explora

Paski z regulacją mocujące but na puszcze kopytowej. Cena: 24 zł/szt.

Wkładki EVA do butów Flex

FlexPad EVA to podkładka piankowa, która dopasowuje się do podeszwy kopyt i wnętrza buta. Podkładka FlexPad EVA ma grubość 5.5 mm i jest idelanie docięta do rozmiaru buta, dzięki temu nie przekręca się podczas uzytkowania. Wykonana jest z kopolimeru dwóch tworzyw sztucznych: etylenu i octanu winylu i ma strukturę sieci, dzięki czemu dobrze amortyzuje wstrząsy. Dostosowuje się do krzywizny podeszwy kopyta i „pamięta” jej kształt. Dzięki zastosowaniu tej podkładki Twój koń będzie czuł się jeszcze bardziej komfortowo! Wkładki należy wymieniać w miarę zużycia, co kilka miesięcy. Częstotliwość wymiany wkładek jest oczywiście uzależniona od poprawnego strugania kopyt i sposobu, w jaki chodzi koń. FlexPad EVA to produkt, dzięki któremu możesz również sprawdzić, jak koń rozkłada ciężar kończyny pomiędzy podeszwę, strzałkę i ściany kopyt. Wkładki sprzedawane są w parach, dostępne w dwóch wariantach: soft (żółte) i firm (czerwone, nieco twardsze). Cena: 46 zł/para.

Wkładki z Kevlarem do butów Flex

FlexPad KEVLAR to wkładki, które pokryte są warstwą kevlaru, czyli bardzo wytrzymałego tworzywa, które stosowane jest m. in. w kamizelkach kuloodpornych. Zapewniają jeszcze lepsze podparcie i są bardziej wytrzymałe niż wkładki EVA, dlatego mogą stanowić świetną pomoc przy rehabilitacji chorych kopyt. Nie są one tak elastyczne jak wkładki piankowe, dlatego nie dostosowują się tak dobrze do kształtu podeszwy. Jest to dobry wybór dla koni z problematycznymi kopytami, dla których wkładki piankowe mogłyby być za miękkie lub za szybko się zużywać. Cena: 86 zł/para.

Wkładki skórzane podnoszące piętkę (do butów Flex)

Produkt stworzony w Siodlarence, dedykowany do butów Flex. Dostępny jest w tych samych rozmiarach co wkładki EVA. Wykonywany według projektu kupującego. Wkładki robione są ręcznie ze skóry ze specjalnym klinem unoszącym piętki na odpowiednią wysokość. Zrobione są z grubej skóry podeszwowej, dlatego są mniej elastyczne niż wkładki z pianki, ale jednocześnie dają kopytom lepsze podparcie i stymulują wzrost struktur kopyta. Cena od 90 zł/para.

Gaitery neoprenowe do butów Flex

Gaiter to neoprenowy element, który stabilizuje but na pęcinie. Dostępny jest w wielu opcjach kolorystycznych, dzięki czemu możliwa jest personalizacja butów i dobranie ich pod kolor sprzętu. Jeden gaiter jest wliczony w cenę każdego buta. Można je także kupić osobno, jako części wymienne. Cena: 64 zł/para (rozmiary XS, S, M) lub 70 zł/para (rozmiar L).

Paski „back straps” do butów Flex

Paski mocujące but na puszcze kopytowej. Dostępne w kolorze czarnym, niebieskim, czerwonym i żółtym. Cena: 41 zł/szt (rozmiary S i M), 57 zł/szt (rozmiar L).

Wymienne nity-knopiki do butów Flex

Nity do regulacji zapięcia. Na jeden but przypada 5 knopików. Cena: 4,5 zł/szt.