Explora Magic

„The hoof boot that gives you solutions so that you only worry about enjoying your horse.”

Buty do zadań specjalnych z innowacyjną podeszwą. Explora Magic ściśle przylegają do puszki kopyta, ale ich konstrukcja sprawia, że naturalna ekspansja kopyta nie jest zahamowana. Podeszwa w tym modelu ma specjalną szczelinę pod strzałką, która sprawia, że but pracuje razem z kopytem – rozszerza się podczas fazy uderzenia o ziemię. Jest to najbardziej zaawansowana konstrukcja na rynku, zaprojektowana w zgodzie z biomechaniką ruchu. Posiadają zabezpieczenia przed spadaniem z kopyt (Anti-loss system) oraz przekręcaniem się (No-twist system). Buty posiadają możliwość regulacji wysokości piętek, dzięki czemu dopasowują się do kopyta jak rękawiczka!

Explora Magic charakteryzują się niezwykłą ergonomią. Ten model wyśmienicie sprawdzi się podczas jazdy po kamienistej lub bardzo twardej nawierzchni. Explora Magic dedykowane są zarówno amatorom wielogodzinnych wyjazdów w teren, jak i zawodowcom biorącym udział w rajdach i konkurencjach terenowych. Buty Explora dostępne są w ofercie w ośmiu rozmiarach: 1, 2, 3, 4 („regular”) oraz E1, E2, E3, i E4 („slim”, na bardziej podłużne kopyta).

Buty posiadają kilkustopniową regulację, mocowane są za pomocą pasków z trwałej taśmy TPU oraz dedykowanych nitów.

Buty są aktualnie w cenie promocyjnej 439 zł/szt.

Wybór odpowiedniego rozmiaru

Pomiary najlepiej ściągać z kopyt świeżo po struganiu – maksymalnie po 1-2 dniach od wizyty kowala. Najlepiej użyć do tego centymetra krawieckiego z wyraźną, dokładną podziałką. Do wybrania odpowiedniego rozmiaru potrzebne będą dwa pomiary, które następnie należy porównać z poniższą tabelą rozmiarów.

1. Długość kopyta od końców rowków przystrzałkowych do końca pazura, symetrycznie względem prawej i lewej strony kopyta (różowa linia na załączonym obrazku). Należy upewnić się, czy kąty wsporowe są poprawnie wywerkowane. Należy mierzyć całą powierzchnię przenoszącą obciążenia, bez piętek!

2. Szerokość kopyta w najszerszym miejscu (zielona linia na załączonym obrazku).

Ważne! „Matrycą” przy produkcji butów Explora były zdrowe, regularnie pielęgnowane kopyta. Jeśli kopyto jest w jakikolwiek sposób zdeformowane przez zmiany ochwatowe lub nieprawidłowe stuganie – jest za strome, ma nierówne piętki – to zaleca się konsultację ze strugaczem przed wybraniem rozmiaru.

Kolory

Buty wmożna zakupić w kolorze czarnym lub białym („transparent”) z dodatkami w kolorze czerwonym, czarnym, zielonym lub niebieskim. O dostępność danego koloru należy pytać mailowo lub telefonicznie.