Flex Boots

Buty Flex pracują razem z kopytem w każdej osi, dlatego pozwalają koniowi „czuć” podłoże. Sprawdzą się podczas jazdy po kamienistej lub bardzo twardej nawierzchni. Od spodu wyposażone są w bieżnik oraz otwory do przymocowania kolców (haceli), dzięki czemu będą idealne również do jazdy i padokowania w deszczową pogodę lub w zimie. W ofercie znajdują się również buty dla kucyków!

Flex Boots mogą być używane jako:

  • wsparcie kopyt przy rehabilitacji, na przykład przy problemach z cienką podeszwą, opuszczeniem kości kopytowej, u koni i kucyków po ochwacie;
  • jako wyjątkowo trwała ochrona kopyt podczas jazdy rekreacyjnej i sportowej, powożenia oraz pracy z ziemi;
  • pomoc w okresie przejściowym po rozkuciu – przyzwyczajanie do pracy boso. Zapewnią też komfort koniom o wrażliwych kopytach, które „macają” podłoże.

Buty Flex dostępne są w ofercie w sześciu rozmiarach: 90, 100 (FlexPony), 110, 120, 130 i 140 (FlexHorse), co odpowiada kopytom o przybliżonych szerokościach 9, 10, 11, 12, 13 i 14 cm. Dodatkowo do każdego buta można dokupić wkładki, które nie tylko pozwalają na amortyzację i przedłużają żywotność butów, ale też unoszą kopyto o kilka mm, dzięki czemu ułatwią nam dopasowanie buta.

Buty posiadają kilkustopniową regulację rozmiarów. Można w nich także dostosować pozycję gaiterów. Buty mocowane są za pomocą dwóch pasków z trwałej taśmy TPU, a zapięcie wykonane jest z nitów-knopików. Górny pasek ma ośmiostopniową regulację, pozwalającą na dopasowanie obwodu gaitera, natomiast dolny pasek posiada czterostopniową regulację po każdej stronie.

Buty są w cenie 369 zł/szt (rozmiary 90 – 120) lub 418 zł/szt (rozmiary 130 i 140).

Wybór odpowiedniego rozmiaru

Pomiary najlepiej ściągać z kopyt świeżo po struganiu – maksymalnie po 1-2 dniach od wizyty kowala. Najlepiej użyć do tego centymetra krawieckiego z wyraźną, dokładną podziałką. Do wybrania odpowiedniego rozmiaru potrzebne będą dwa pomiary:

1. Długość kopyta od końców rowków przystrzałkowych do końca pazura, symetrycznie względem prawej i lewej strony kopyta (różowa linia na załączonym obrazku). Należy upewnić się, czy kąty wsporowe są poprawnie wywerkowane. Należy mierzyć całą powierzchnię przenoszącą obciążenia, bez piętek!

2. Szerokość kopyta w najszerszym miejscu (zielona linia na załączonym obrazku).

Poniżej znajduje się przykład symetrycznego, dobrze wywerkowanego kopyta. Dopasowanie butów do tak dobrze prowadzonych kopyt nie sprawia większych kłopotów. Pomiary należy następnie porównać z poniższą tabelą rozmiarów.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie buty_tabela1-1024x395.png

Jeśli rozmiar kopyta wypada pomiędzy dwoma romiarami butów, wtedy należy wybrać rozmiar większy i dopasować odpowiednie wkładki. Uwaga! Rozmiar 110 jest nieco mniejszy niż sugeruje producent. Jeśli wynik pomiarów jest na granicy rozmiarów 110 i 120, to również należy wziać but większy.

Ważne! „Matrycą” przy produkcji butów Flex były zdrowe, regularnie pielęgnowane kopyta. Jeśli kopyto jest w jakikolwiek sposób zdeformowane przez zmiany ochwatowe lub nieprawidłowe stuganie – jest wydłużone, za wysokie, ma nierówne piętki – to zaleca się konsultację ze strugaczem i rozważenie zakupu większego rozmiaru wraz z wkładkami!

Oferta dla sklepów i strugaczy

Sklep Siodlarenka jest wyłącznym dystrybutorem produktów Flex Boots na Polskę. Jeśli chcesz wprowadzić ten asortyment do oferty swojego sklepu lub poszerzyć zakres usług kowalskich, skontaktuj się mailowo: info@siodlarenka.pl lub telefonicznie +48 535 883 548.