FAQ

Najczęściej zadawane przez was pytania oraz odpowiedzi, dzięki którym przyspieszysz proces realizacji usługi.

 • Jak zapakować siodło?

  Poprawne zapakowanie siodła do wysyłki jest kluczowe aby uniknąć uszkodzeń elementów skórzanych. Siodło najlepiej jest owinąć kilkakrotnie folią bąbelkową. Założenie pokrowca nie jest konieczne, ale nie zaszkodzi. Karton przeznaczony do wysyłki, nie powinien być za duży. Siodło nie powinno mieć zbyt dużo luzu, aby nie obijało się w trakcie transportu. Zbyt mały karton może spowodować odkształcenia skóry.

 • Ile czasu znajmuje wykonanie usługi?

  Wszystko uzależnione jest od rodzaju wybranej usługi. Rozległe naprawy zajmą zdecydowanie dłużej, niż drobne lub wymiany elementów z dobrym dostępem. Dokładamy wszelkich starań, aby długość realizacji nie przekroczyła 7 dni.

 • Czy na naprawy udzielana jest gwarancja?

  Tak! Udzielamy gwarancji na wszystkie elementy szyte. Długość gwarancji wynosi 2 lata licząc od daty wysyłki zwrotnej siodła.

 • Jak zgłosić chęć oddania siodła do Serwisu?

  Aby skorzystać z usług Siodlarenki, prosimy o skorzystanie z formularza rezerwacji terminu wykonania usługi.

 • Ile kosztuje naprawa?

  Udostępniamy cennik najpopularniejszych usług wykonywanych przez Siodlarenkę. Pamiętaj, że podane ceny są cenami minimalnymi i ostateczna kwota zależy od rozległości prac, czasu wykonania usługi oraz rodzaju skóry, który dopasowywany jest do każdego siodła indywidualnie. W celu otrzymania wyceny napraw prosimy o kontakt za pomocą formularza rezerwacji terminów.

 • Nie chcę jeszcze rezerwować terminu, jak mogę się skontaktować?

  udostępniamy następujące drogi kontaktu: telefoniczny +48 535 883 548, mailowy: info@siodlarenka.pl oraz za pomocą formularza. Gorąco zachęcamy do korzystania z formularza rezerwacji terminu, dzięki któremu wyślesz zdjęcia siodła i otrzymasz maksimum informacji.

 • Jakie są wasze kwalifikacje?

  Prace prowadzimy pod ścisłym nadzorem rymarza w stopniu mistrza, który przygotowuje naszych uczniów do egzaminów czeladniczych. Nie legitymujemy się zwodniczymi dyplomami i certyfikatami uczestnictwa, lecz merytoryczną wiedzą zdobytą i wciąż poszerzaną pod okiem specjalisty. Uprawnienia zdobywamy w Izbie Rzemieślniczej, nie w zamorskich instytucjach członkowskich i z wykorzystaniem internetu. Dzięki świetnie wyposażonemu warsztatowi jesteśmy w stanie świadczyć profesjonalne usługi w oparciu o sztukę rymarską.

 • Czy wymagane są jakieś dokumenty?

  Tak. Przed rozpoczęciem prac wymagane jest zapoznanie się i podpisanie Regulaminu świadczenia usług. Zabezpiecza to zarówno Ciebie, jak i nas przed nieprzewidzianymi ewentualnościami.

 • Czy ceny można negocjować?

  Nie. Ceny ustalane są w oparciu o czas, który musimy poświęcić na wykonanie prac, koszt materiałów, trud wkładany w ciągłe poszerzanie wiedzy oraz środki na rozwój i utrzymanie warsztatu.

 • Jaki jest koszt przesyłki i kto go pokrywa?

  Koszt przesyłki zwrotnej wynosi od 25 zł do nawet 50 zł, w zależności od wagi siodła. Koszt przesyłki w obie strony pokrywa zlecający wykonanie usługi.

 • Jakich materiałów używacie do wykonania usług?

  Aby wykonać usługę należycie niezbędne jest posiadanie i dostęp do odpowiednich skór. W zależności od rodzaju siodła, skóra dobierana jest odpowiednio do modelu. Naszymi dostawcami są przede wszystkim garbarnie specjalizujące się w produkcji skór siodlarskich, m.in. KalSkór i Sedgwick&Co.

 • Czy farbowanie siodła jest procesem trwałym?

  Tak. Siodła oraz inny skórzany sprzęt jeździecki farbujemy metodą zanurzeniową. Oznacza to barwienie skóry na wskroś, dzięki czemu pigment wnika głęboko w strukturę skóry. Należy jednak pamiętać, że przebarwienia występujące w miarę użytkowania siodła oraz pod wpływem procesu utleniania pojawią się z czasem i są naturalnym procesem pracy skóry.

 • Czy farbowanie siodła spowoduje farbowania czapraka i bryczesów?

  Niestety nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Większość siodeł nie oddaje pigmentu po procesie koloryzacji, jednak zdarzają się przypadki, które to robią. Dokładamy wszelkich starań, aby zaoszczędzić Państwu tego problemu. Po koloryzacji warto wyposażyć się w czaprak i bryczesy, na których Państwu nie zależy. Długość oddawania pigmentu zależy od częstotliwości użytkowania siodła, wieku skóry, rodzaju skóry, metod konserwacji i wielu innych czynników, na które nie mamy wpływu.

 • Jak długo utrzymuje się efekt farbowania?

  Koloryzacja jest procesem trwałym, podczas którego pigment wnika głęboko w strukturę skóry. Jest to zatem proces trwały i nieodwracalny.

 • Czy siodło czarne można przefarbować na brązowe?

  Nie, czarny pigment uniemożliwia rozjaśnienie koloru skóry.

 • Jak długo trwa farbowanie siodła?

  Koloryzacja metodą zanurzeniową wymaga czasu. Poszczególne elementy zanurzane są w kąpieli chemicznej, a pigment wnika wgłąb skóry poprzez pory. Jest to proces, który wymaga czasu i stałego nadzoru. Uśredniony i przybliżony termin realizacji to 7 dni.

 • Jak dbać o siodło przefarbowane?

  O siodło poddane koloryzacji należy dbać tak, jak dotychczas, wyłącznie z zastosowaniem preparatów przeznaczonych do skór naturalnych.

Nie znalazłeś odpowiedzi, która Cię interesuje?

Skontaktuj się z nami, a otrzymasz szczegółowe informacje oraz wycenę!